• Home
  • O nas – Historia

< Powrót

O nas – Historia

KIM JESTEŚMY, CO ROBIMY I JAKA JEST NASZA HISTORIA?

ZMID to Stowarzyszenie osób związanych z rynkiem finansowym. Należą do nas zarówno Maklerzy Papierów Wartościowych jak i Doradcy Inwestycyjni, ale również Bankierzy, Inwestorzy Indywidualni, Konsultanci, Prawnicy, a nawet całe Instytucje!

TROCHĘ HISTORII o ZMID

Nasza historia sięga aż do 24 sierpnia 1991. Wtedy to odbył się pierwszy w historii zjazd założycielski po przeprowadzeniu przez Komisję Papierów Wartościowych trzech pierwszych egzaminów maklerskich. Początkowo ZMID był organizacją obowiązkowego samorządu zawodowego – to znaczy przynależność w nim była obowiązkowa. W wyniku zmian ustawowych w 1998 przestaliśmy jednak być organizacją przymusową, a staliśmy się Stowarzyszeniem, w którym członkostwo mogli wtedy uzyskać wszyscy posiadający licencje Maklera Papierów Wartościowych lub Doradcy Inwestycyjnego. Kolejne zmiany przyniósł rok 2002, kiedy to podczas XV Zjazdu ZMID do członkostwa dopuszczono również Maklerów Giełd Towarowych (obecnie ten tytuł zawodowy już nie istnieje). Od 2014 roku ZMID to już nie tylko Maklerzy i Doradcy, ale również setki członków bez tych licencji, które chcą rozwijać swoją karierę i wiedzę o rynkach finansowych – wszyscy bankierzy, analitycy, konsultanci, prawnicy, inwestorzy indywidualni i pozostali bliżej lub bardziej związani z finansami przedstawiciele najróżniejszych zawodów mogą należeć dziś do ZMID jako Członkowie Wspierający. Wystarczy jedynie wypełnić odpowiednią deklarację członkowską by znaleźć się w gronie największych legend polskiego rynku finansowego.

Cele ZMID czyli strategia IKE!

Od samego początku istnienia konsekwentnie realizujemy nasze cele, które koncentrują się na:

INTEGRACJI

Naszą rolą jest integracja całego środowiska finansowego. Dzięki organizacji wielu wydarzeń zarówno merytorycznych jak i typowo integracyjnych umożliwiamy wszystkim nawiązanie osobistych relacji i kontaktów pomiędzy całym środowiskiem. Organizowane przez ZMID wydarzenia weszły już do kanonu polskiego rynku kapitałowego jako najlepsza okazja do poszerzenia swojej wiedzy i kompetencji, ale także okazja do dobrej zabawy. Wieczorne spotkania ZMID potrafią przyciągać w jedno miejsce nawet 1000 osób z całego rynku! Gdy w 2014 roku idąc z duchem czasu i na fali coraz większej popularności wydarzeń sportowych zdecydowaliśmy się rozszerzyć wieczorną formułę o całodniowe Igrzyska Rynku Kapitałowego przekonaliśmy się, że przedstawiciele finansowego świata są aktywni nie tylko na parkiecie, ale również w polu. Ponad 500 uczestników w każdej edycji tych zawodów udowadniają, że sport i finanse mają więcej wspólnych mianowników niż myśleliśmy! Wszystkie relacje z przeszłych wydarzeń oraz zaplanowane można znaleźć tutaj.

KARIERZE

Prowadzimy również szereg projektów rekrutacyjnych ułatwiając kontakt pomiędzy pracodawcami potrzebującymi profesjonalistów, a osobami poszukującymi nowej pracy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, relacjom oraz ogromnej sieci kontaktów łączymy obie strony rynku pracy, tak aby każda z nich była zadowolona. Pomagamy w rekrutacji na wszystkie stanowiska związane z finansami lub rynkiem kapitałowym począwszy od tych wymagających zerowego doświadczenia, a kończąc na Członkach Zarządu i poziomie dyrektorskim. Tylko w ostatnim roku udało nam się nawiązać współpracę z ponad 20 instytucjami i pomóc w zatrudnieniu niemal 40 osób. Prowadzone przez nas projekty często realizowane są na wyłączność, a więc nie można ich znaleźć na żadnym portalu ogłoszeń o pracę czy w ofertach agencji rekrutacji. To również świadczy o wysokim poziomie zaufania jakim darzą nas instytucje. Aplikować na prowadzone rekrutacje mogą wszyscy, przy czym to zawsze Członkowie ZMID (również Członkowie Wspierający) mają pierwszeństwo zarówno w dostępie do informacji o nowych projektach jak i do kandydowania na wybrane przez siebie stanowiska. Ponadto w ramach naszej pomocy na rynku pracy realizujemy również regularne cykle nagrań i spotkań na żywo z przedstawicielami świata finansów oraz różnych zawodów finansowych. Spotkania Your Empowering Success to świetna okazja do poznania i wymienienia się poglądami oraz kontaktem z prawdziwymi liderami finansowego i biznesowego świata. Cykl wywiadów “Kariera w Finansach” to z kolei szansa dla młodych ludzi aby prosto od doświadczonych praktyków dowiedzieli się na czym naprawdę polega praca w danym zawodzie i mogli dzięki temu podjąć świadomą decyzję jaką ścieżką chcą podążać. Przez aktualnie prowadzone przez nas rekrutacje oraz wywiady z przedstawicielami rynku kapitałowego można znaleźć tutaj.

EDUKACJI

Aktywnie angażujemy się w podnoszenie poziomu edukacji finansowej i inwestycyjnej całego społeczeństwa. Realizowane przez nas szkolenia i kursy przygotowane są w taki sposób, aby każdy mógł wybrać odpowiedni dla siebie poziom. Od ponad 20 lat przygotowujemy kandydatów do egzaminów organizowanych przez KNF. Dzięki nam licencję uzyskało ponad 550 Maklerów Papierów Wartościowych oraz ponad 150 Doradców Inwestycyjnych. Uruchomiliśmy również praktyczne ścieżki szkoleniowe o podstawach inwestowania, budowania kapitału, analizy otoczenia ekonomicznego, a także budowy strategii inwestycyjnej czy wyceny pozwalające na uzyskanie Certyfikatów Konsultanta Rynków Finansowych oraz Eksperta Rynków Finansowych. Rozpoczęliśmy również zajęcia z praktycznego zastosowania MS Excel oraz jako pierwsi i jedyni opracowaliśmy specjalny kurs doszkalający dla wszystkich osób z tytułem CFA lub CIIA, który przygotowuje do specjalnego sprawdzianu umiejętności pozwalającego tym osobom uzyskać licencję Doradcy Inwestycyjnego w przyspieszony sposób. Wszystkie realizowane przez nas szkolenia i kursy można znaleźć tutaj. Oprócz tego nasz zespół analityczny regularnie przygotowuje dla wszystkich niezależne analizy o spółkach oraz rynku pozwalające na podejmowanie lepszych i bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych. Przygotowujemy również edukacyjne artykuły oraz webinary, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych i finansów. Wszystkie przygotowywane przez nas analizy, opracowania oraz materiały edukacyjne.

Nie zapominamy jednak o tym, co najważniejsze i regularnie angażujemy się także w działalność społeczną. Szczególnie wspieramy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachowane podziękowania z poprzednich lat to prawdziwe unikaty, które codziennie przypominają nam, że warto pomagać!

Title post one

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER!